Indigo Wytyczne Out Integracja HomeKit, na razie

w czerwcu Apple ogłosiło swoje nowe ramy automatyzacji domowej, HomeKit.

Od tego czasu firmy sprzętowe i oprogramowania do automatyzacji domowej zagłębiają się w Nitty, aby zobaczyć, jak mogą wchodzić w interakcje z HomeKit.

Teraz Jay Martin z Indigo Domo, nasze preferowane oprogramowanie do automatyzacji Home OS X, opublikował krótki artykuł opisujący powody, dla których ich oprogramowanie nie będzie integrujące z Framework Apple.

W poście Jaya jest kilka interesujących spostrzeżeń, zarówno na temat tego, jak Indigo Domo ogląda framework HomeKit, co to jest, a czym nie jest…

Rozumiemy, że HomeKit nie jest systemem automatyzacji domowej, ale raczej próbą zjednoczenia bezpośredniej kontroli urządzeń w domu. Jak wielu z was wie, kontrola domu lub akt bezpośredniego kontrolowania różnych rzeczy fizycznych w twoim domu, jest z pewnością jednym aspektem automatyzacji domu. Ale włączenie światła przez iPhone’a/iPada to tylko część kompletnego systemu automatyzacji domowej. Z tego szacunku HomeKit nie jest zamiennikiem Indigo w taki sam sposób, jak Irule nie jest.

Jay omawia bardziej szczegółowo, jak działa system i co zapewnia kontrola głosu za pośrednictwem Siri.

HomeKit to kilka rzeczy: po pierwsze, jest to ramy iOS, których aplikacje mogą użyć do manipulowania urządzeniami kompatybilnymi HomeKit (nazywają je akcesoriami). Akcesoria HomeKit są przechowywane w centralnej/udostępnionej bazie danych iOS, która jest zarządzana za pośrednictwem każdej aplikacji klienckiej, która korzysta z frameworka HomeKit. Na przykład możesz użyć aplikacji klienckiej A, aby odkryć akcesorium i dodać ją do bazy danych HomeKit, a następnie aplikacja klienta B może powiedzieć to, co robić. Lub odwrotnie. Prowadzi nas to do integracji Siri-uważamy, że pod hoodem Siri działa jako specjalna aplikacja klienta HomeKit, więc może bezpośrednio powiedzieć akcesoria HomeKit, co robić. Jest to niezbędne rozróżnienie, ponieważ oznacza to, że ani aplikacja klienta A, ani aplikacja klienta B nie „używa SIRI do kontrolowania urządzenia”. Raczej Siri wykorzystuje wiedzę o środkowej/wspólnej bazie danych HomeKit do kontrolowania akcesoriów.

Oprócz frameworka iOS HomeKit, którego aplikacje mogą używać do kontrolowania urządzeń HomeKit, Apple ma również program (MFI), w ramach którego producenci urządzeń mogą uzyskać zatwierdzenie/certyfikat HomeKit. Obejmuje to nie tylko inteligentne urządzenia (akcesoria), takie jak HomeKit Certified Lights, Termostats itp., Ale wydaje się również zawierać urządzenia mostowe HomeKit, które umożliwiają traktowanie urządzeń innych niż Homkit jako akcesoria HomeKit. Chociaż chcielibyśmy, aby Indigo było mostem HomeKit, aby wszystkie urządzenia oparte na W-Wave, Insteon, X10 i Plugin były traktowane jako akcesoria HomeKit, nie jest to obecnie możliwe, ponieważ Indigo nie jest samodzielnym kontrolerem sprzętowym, który może być Certyfikowany MFI.

Podsumowując, Jay potwierdza, że ​​Indigo nie będzie kompatybilny z HomeKit…

Podsumowując, w oparciu o nasze badania, nie będzie możliwe zaoferowanie Siri kontroli urządzeń indygo, ani nie będzie możliwe wypełnienie urządzeń Indigo w HomeKit jako akcesoria. Jesteśmy tym zrozumiałe, że rozczarowujemy się tym, ale będziemy nadal oceniać HomeKit, ponieważ ewoluuje i będziemy angażować inne możliwe sposoby bezpośrednio lub pośrednio integracji z HomeKit.

Więc chociaż nie jest to nigdy nie, to na razie nie.

[Aktualizacja] Indigo Domotics opublikował o wiele więcej przemyśleń na temat HomeKit po ogłoszeniu Insteon Hub Pro.

indigodomo.com: Oryginalne forum post: Homekit wyjaśnił

Chcieć więcej? – Śledź nas na Twitterze, podobnie jak my na Facebooku lub subskrybuj nasz kanał RSS. Możesz nawet dostarczyć te wiadomości za pośrednictwem wiadomości e -mail, prosto do skrzynki odbiorczej każdego dnia

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest1
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post