Zautomatyzowany dom 2.0 -#24 Ubiquiti Networking Part 3 – Airmax Nanostation AC Loco Wireless Network Bridge

Chociaż w naszym sąsiedztwie jest światłowód, podzielone na biegunach są obecnie maksymalne i musimy poczekać, aż będzie ulepszone. Więc niestety nie ma włókien do pomieszczeń dla nas wprowadzających się.

Ubiquiti na ratunek

W międzyczasie istnieje kilka opcji dla naszego połączenia. Najpierw jest sieć komórkowa 3G/4G/5G, a ta opcja przynosi obecnie radość wielu właścicielom domów wiejskich w całym kraju. Prędkości 50 Mb / s są zwykle osiągalne i słyszałem o 150 Mb / s dla niektórych użytkowników z SIM EE 5G. Nieograniczone umowy SIM danych są dostępne w dzisiejszych czasach około 20 funtów / miesiąc.

Ale z rodziną obok połączenia FTTP, wybieramy opcję 2 – most bezprzewodowy do naszych sąsiadów. Rozmawialiśmy z naszymi kumplami w Linitx i poprosiliśmy ich o najlepsze jednostki Ubiquiti do użycia, a za ich radą zamówili zestaw tych jednostek loco (LOCO5AC).

Konfiguracja i instalacja

Konfiguracja była szybka i bezbolesna. Ustawiliśmy jednostki na ławce i po skonfigurowaniu naszego przełącznika na pasywne poe 24V uruchomiliśmy je pojedynczo i przeglądaliśmy ich interfejs internetowy (domyślny IP 192.168.1.20), a następnie…

Zaktualizowane do najnowszego oprogramowania układowego
Ustaw statyczne IPS
Skonfiguruj link SSID i hasło
Ustaw ten w domu sąsiadów na „punkt dostępu”.

Pamiętasz ten aparat PTZ, który zainstalowaliśmy na samym początku kompilacji? Cóż, nadszedł czas, aby zejść teraz na dół i przeniósł się do nowego domu. Więc teraz, gdy Cable Poe Pobiegliśmy po to, oznacza, że ​​możemy po prostu zamienić go na „punkt dostępu nanostation”, kabel przywiązuje go do słupa i podłączyć-potrzebujesz pasywnego wtryskiwacza POE 24 V (wersja NS-5AC zawiera 2 porty POE, których moglibyśmy tu użyć, gdyby kamera pozostała).

Podczas kompilacji 3 oddzielne kable Cat6 zostały uruchomione na zachodnią stronę domu (skierowaną do tego AP), aby dać nam opcje lokalizacji CCTV IP. W międzyczasie używamy jednego z nich, aby połączyć się z jednostką „stacji”. Ten jest zasilany z naszego 48 Port Unifi Poe Switch.

Prędkość linku

Te nanostacje mają wbudowane dedykowane radio Wi-Fi do zarządzania, co oznacza, że ​​możesz się z nimi podłączyć w ciągu 15 minut od cyklu energii i skonfigurować je z aplikacji UNMS System Management System Ubiquiti (Android Play Store lub IOS App Store).

Jest to wspaniała funkcja, a aplikacja zawiera narzędzie do wyrównania anteny, które wykorzystuje dźwięki audio, aby pomóc ci ustalić parę bez konieczności patrzenia na telefon w tym samym czasie.

Te jednostki P2P są odpowiednie do zewnętrznego (lub wewnętrznego) i oferują „do 450+ Mbps”.

Odległość między 2 budynkami tutaj wynosi około 20 metrów, a my otrzymujemy odrobinę ponad 300 Mb / s, co jest wspaniałe, biorąc pod uwagę, że połączenie internetowe, które wprowadzamy, jest znacznie poniżej 70 Mb / s.

Chociaż nie mieliśmy żadnej trudnej pogody od czasu zainstalowania jednostek, mieliśmy mnóstwo deszczowych dni i nie zauważyliśmy żadnej degradacji wydajności.

Streszczenie

Ocena: 5 na 5.

Wiatlowanie sygnału Wi -Fi między budynkami to nie tylko coś dla przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz podzielić się światłowodem sąsiadów lub po prostu wysłać połączenie sieciowe do szopy ogrodowej, nigdy nie było to łatwiejsze ani przystępne. Airmax Nanostation AC Loco oferuje zwykły stosunek liczby funkcji Ubiquiti do niskich kosztów. wysoce polecany.

Dostępne w Linitx: Dostępne w Amazonlinitx Sprzedaj ten zestaw z 2 jednostkami i wtryskiwaczami gotowymi do pracy.

44 recenzje

Ubiquiti Loco5ac Nanostation Loco 5AC 5GHz 13DBI CPE

NS-5ACL
Ubiquiti AirMax Nanostation AC Loco (LOCO5AC) to wewnętrzny/zewnętrzny, kompaktowy, wysokowydajny CPE, zawierający technologię AC AirMax AC i dedykowane radio WiFi do zarządzania.
Zakres 10+ km

52,75 £

Kup na Amazon

Pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie części w tej serii recenzji…

Część 1 – Dlaczego wybrałem UniFi do naszej nowej sieci Home NetworkPart 2 – Cały nasz sprzęt UniFi dotarł! Część 3 – Airmax Nanostation AC Loco Bezprzewodowy most Network

Pamiętaj, aby sprawdzić nasz Instagram, aby śledzić projekt, przeczytać resztę zautomatyzowanych postów na blogu Home 2.0 i znajdź linki do wszystkich produktów, których używaliśmy w naszej budowie.

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest6
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki afiliacyjne / obrazy z interfejsu API reklamowego produktu Amazon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post